Terugblik informatieavond
‘Denk na voordat je iets zegt. Zeg wat je ziet. Zeg het op een aardige manier’. Dit is één van de Kwinkslagen die de kinderen aangeboden krijgen tijdens de Kwinklessen. Kwinkslagen zijn basistechnieken die kinderen leren om volgens een vaste aanpak bepaalde situaties op te lossen.
Dit was één van de onderwerpen die we bespraken op de informatieavond over sociaal-emotioneel leren/ Kwink. We dachten verder na over het belang van het aanleren van sociaal-emotionele vaardigheden. Hoe dat in de methode Kwink aan de orde komt en hoe we een koppeling hebben gemaakt tussen de methode en de identiteit en kernwaarden van onze school. Ook zagen we stukjes uit lessen om een beeld te krijgen hoe het er in de praktijk nu aan toe gaat.
Daarnaast dachten we na over het belang van transitie. Het gaat niet alleen om het aanleren tijdens de les, maar ook toepassen in situaties op het schoolplein, de klas en thuis! De aanwezige ouders dachten na over de koppeling tussen school en thuis.
Veel ouders geven aan dat ze thuis bewust aandacht geven aan emotiewoorden en daar gesprekjes met hun kind over hebben. Zo wordt al een deel van de koppeling gemaakt.
Ook werden er tips gegeven hoe we elkaar kunnen versterken. Daar gaan we als team op de komende studiedag over nadenken en daar hopen we op terug te komen.
In elke nieuwsbrief vindt u een koelkastposter met de onderwerpen waar we die periode aan werken, zodat u daar ook met uw kind over in gesprek kunt gaan.
Nog wat documenten die we met jullie willen delen:
– Oudermagazine met meer informatie over Kwink. Kon u er niet bij zijn? Dan is dit een aanrader om door te lezen.
– Website met meer informatie over de sociaal-emotionele ontwikkeling van kinderen.